FORGOT YOUR DETAILS?

YEMLEME ROBOTU – MİX&CARRY

Yemleme robotu Mix&Carry, hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme sistemidir.

Bir bakışta yemleme robotu faydaları

 • Tam otomatik sistem iş yükünü azaltır
 • Yemlemeciden kaynaklanabilcek tüm problemlerin önüne geçilir
 • Her bir rasyon içeriğinin hassas tartımı ve dağıtımı yem maliyetlerinde tasarruf sağlar
 • Her bir grup için özel hassas rasyon oluşturma imkanı
 • Sağlıklı ve konforlu inekler sayesinde maksimum süt verimi
 • Basit ve etkili yem yönetimi imkanı
 • İhtiyaç duyacağınız tüm bilgiler bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda
 • Optimal yem kullanımını garanti altına alarak en kaliteli süt üretilir

 

Tartım, karıştırma ve dağıtma: Tüm bu görevler Mix&Carry yemleme robotu tarafından yerine eksiksiz getirilir. Otomatik yemleme sistemi, emek yoğun bir çalışmadan tasarruf sağlar ve yemleme sırasında tüm kontrol sizdedir.. Sonuç olarak yüksek süt verimine ve yemleme maliyetlerinde tasarruf sağlar.
Otomatik yemleme: bilgisayar kontrollü, hassas ve her bir hayvan grubu için özel

 

 • Yem karıştırıcısı, otomatik dağıtıcıdan bağımsız yem rasyonunu homojen bir şekilde karıştırır
 • Taleplerinize göre yemleme grupları oluşturulur
 • Toplam 15 farklı yem grubu ve her bir grup için 30 farklı yem hammaddesi istenilen miktarlarda tanımlamak mümkündür

 

Otomasyonsuz grup bazında etkili yemleme yapabilmek pratikte çok zahmetli ve yorucudur. Çünkü sürünüzdeki her bir hayvan grubu için rasyon, birbirinden farklı miktarlarda farklı hammaddelerden oluşacaktır. İçeriği tamamıyla farklı olan yem karışımını ve dağıtımını klasik yem karma ve dağıtma römorkları ile yapmak neredeyse imkansızdır. ŞENAPA GIDA ’nın sunduğu Mix&Carry yemleme robotu, sizin için bu adımları yerine getirir ve iş yükünde belirgin bir azalma sağlar.

Bilgisayar kontrollü yem karıştırma ve düzenli aralıklarla sık yemleme

Mix&Carry yemleme robotu, bilgisayar sisteminden kolaylıkla programlanabilir. Sürünüzdeki farklı gruplardaki hayvanlarınızın yem miktarlarına, yem hammadde karışma oranına ve yemleme zamanına siz karar veriyorsunuz.

Programlama sonrasında, yemleme vagonu rasyonunu oluşturan hammaddeleri kendi alır, karşıtırır ve doğru zamanda doğru grubun yem yoluna dağıtır.

Zamandan tasarrufun yanı sıra, sistemin daha bir çok avantajları vardır: Yemleme her zaman aynı vakitte doğru porsiyonlarla gerçekleşir ve böylece hayvanların sağlıklı beslendiğinden emin olursunuz. Optimize edilmiş miktarlarla hassas yemleme aynı zamanda yemleme maliyetlerini de azaltır.

Yemleme robotu, sizin için istatiksel kayıt işlemlerini gerçekleştiriyor ve size önemli veriler sunuyor

Tüketilen toplam yem miktarını ve rasyon içerikleri bilgisayar kontrollü otomatik yemleme sistemi sayesinde kayıt altına alınır. Geçmişte kaydedilen yemleme verilerine göre, yemleme işleminizi optimize edebilir ve kullanılan yem hammaddelerini gözlemleyebilirsiniz.

Mix&Carry sizin için sadece yemleme işlemini yerine getirmez, aynı zamanda yemleme iş akışınızın analizinde ve iyileştirilmesi yönünde destek olur – bu nedenle çiftliğinizin hayvan sağlığı, karlılığınızda daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

Yemleme için bütüncül çözüm: modüler ve yerden tasarruf sağlayan yemleme robotu

Mix&Carry modüler bir mimariyle holistik bir yemleme çözümü sunar. Aşağıdaki modüllerden oluşur;

 • Bunkerler; Kaba yem stoklama
 • Dağıtıcı
 • Sabit yem karma (opsiyonel)
 • Otomasyon kontrol sistemi

Modülleri birleştirerek, taleplerinizi karşılayacak yemleme sistemini tasarlayabilirsiniz. Otomasyon kontrol sistemi, modüllerin her zaman sizin kontrolünüzde olmasını sağlar ve yemleme robotunun temel unsurudur. Ayrıca dağıtıcı vagonunun akıllı tasarımı sayesinde yerden tasarruf edersiniz: vagon sadece 2 metrelik yem yolunda çalışabilir ve her iki tarafa da yem dağıtabilir.

Acil Yardıma mı İhtiyacınız var?

Detaylı Soru, Öneri ve Talepleriniz için Lütfen İletişime Geçiniz...

TOP