FORGOT YOUR DETAILS?

OTOMATİK YEMLEME

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde sizlere katma değer sağlar.

Hayvanların; taze, kaliteli içme suyu kaynağına kolay erişebilmeleri ve doğru miktarda ve rasyonda temiz, yüksek kaliteli yem tüketebilmeleri süt üretimi ve hayvan sağlığı açısından çok önemlidir. Bu faktörlerin her ikisi de doğrudan optimize edilmiş ahır konseptiyle de bağlantılıdır.

Çiftlik karlılığında, hayvanların beslenmesine azami önem verilmelidir. Yem karma ve dağıtma işlemi bu bakımdan önemlidir. Hayvan yemi birçok hammaddeden oluşur. Bu hammaddelerin homojen olarak karışması ve doğru zamanda verilmesi süt verimini arttıracağından yem karma ve dağıtma odaklanılması gereken bir konudur.

ŞENAPA GIDA ’dan bir yemleme sistemi kurmak, çiftliğinize katma değer katacaktır. Ürünlerimiz besleme süresini ve maliyetlerini düşürürken, optimize edilmiş yem karıştırma, tartma ve dağıtım imkânı sağlar.

 

ŞENAPA GIDA’nın yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz. Sessiz çalışma, verimlilik, zamandan tasarruf otomasyonlu yemleme sistemlerinin size sağlayacağı faydalardan sadece birkaç tanesidir.

Optimize edilmiş yem karıştırma, tartım ve dağıtma, aynı zamanda bu alandaki etkin çalışma süresinin azaltılması verimli ve karlı süt üretimine önemli katkı sağlar. Amaç çiftçilerin hayatını kolaylaştırmak, işletmenin karlılığını artırmak ve hayvanın refahını sağlamaktır. Dünya üzerindeki üreticiler faydası kanıtlanmış otomatik yemleme robotlarını 25 yıl önce kullanmaya başlamışlardır.

Otomatik yemleme robotlarının, başlıca faydaları:

  • Farklı yem bileşenlerini ayrı ayrı saklama
  • Olabilecek en homojenlikte yem karıştırma
  • Farklı hayvan grupları için doğru rasyonun, doğru zamanda yem yoluna eşit ve istenildiği kadar dağıtma
  • Sık sık, taze yem rasyonunun zaman kısıtlaması olmadan dağıtılması
  • Hayvanları bireysel besleme imkanı

Hayvan besleme sürecinde, ileri teknoloji barındıran akıllı ekipmanları bir araya getirerek çiftliğiniz için size özel ve yüksek performanslı çözümler sunuyoruz. Tüm yemleme süreci, faklı gruplara sahip büyük sürüler de dahil, bilgisayar kontrollü tamamen otomatik olarak hatasız gerçekleşir.

Acil Yardıma mı İhtiyacınız var?

Detaylı Soru, Öneri ve Talepleriniz için Lütfen İletişime Geçiniz...

TOP