FORGOT YOUR DETAILS?

OTOMATİK GÜBRE SIYIRICI

Başarılı süt üretimi ahır temizliği ile başlar

Ahır içi yüksek hijyen standartları; enfeksiyon risklerini azaltır, ayak hastalıkları ve mastitin önüne geçer ve hayvan refahını artırır. Otomatik gübre sıyırıcı, ahır içindeki gübre yollarının ekonomik ve güvenli bir şekilde temizlenebilmesini sağlar. Gübre sıyırıcıları, istendiği otomatik istendiğinde manuel çalıştırılabilir. Otomatik modda, çalışma aralıkları kullanıcı tarafından belirlenebilir.

 

Hergün düzenli yapılan ahır temizliği

  • Ahır içi ineklerinizin hareketini kolaylaştırır
  • Ayak hastalıklarını azaltır
  • İneklerinizin genel temizliğini artırır
  • Amonyak emsiyonunu azaltarak, ineklerinizin ve çalışanlarınız için ahır içi hava kalitesi artırılır.

Otomatik gübre sıyırıcı sistemleri – her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ürün yelpazesi

Serbest duraklı ahır sistemlerinde, zeminlerin kuruluğu ve temizliği verimli ve kazançlı süt üretiminin temel koşuludur. ŞENAPA GIDA; sizlere dayanaklı, uzun hizmet ömürlü, çalışma güvenlikli ve kaliteli üretime sahip gübre sıyırıcı sistemleri sunar.

Halatlı, çelik halatlı, zincirli veya hidrolik gübre sıyırıcı – ahır durumunuza ve ihtiyaçlarınıza göre sizin için en doğru çözümü ŞENAPA GIDA ürün ailesi içinde bulabilirsiniz. Ayrıca, konvesiyonel sıyırıcıların yanısıra flush temizleme sistemi le birlikte sağımhane bekleme alanı ve ahır içi koridorlarınızın temizliğini sağlayabilirsiniz.

16º’lik devirici sıyırıcı

16 derece açılı sıyırıcı bıçağı sayesinde gübre merkeze doğru toplanır, böylece sıyırıcı darbe etkisi stabilize edilir ve sistem parçalarının üzerindeki aşırı yük azaltılır.

 

Sıyırıcı başlangıç noktasına geri dönerken; sıyırıcı bıçakları, gübreyi başlangıç noktasına geri getirmekten kaçınmak için yukarı doğru otomatik dönmektedir. Katlanır uçlar, dinlenme alanının yanında yeterli boşluk bırakmak ve inekleri rahatsız etmemek için sıyırıcı yolun iç kısmına doğru katlanırlar.

V şeklinde sıyırıcı

V şeklinde sıyırıcı heavy-duty şartlar için tasarlanmış ve üretilmiştir, bu özellik sayesinde gübrenin çabuk kuruduğu alanları verimli ve problemsiz bir şekilde sıyırmanızı sağlar. Dar ve değişken genişlikteki sıyırıcı yollarınız için mükemmel bir seçimdir.

Sıyırıcı bıçak yükseklikleri

V şeklinde ve iki yönlü V şeklinde sıyırıcılar

  • 15.2 cm
  • 20.3 cm

Düz sıyırıcı

Düz sıyırıcı, 16 dereceli sıyırıcıdan daha az yer kaplar ve sıyırıcı yolunun en başında alanın sınırlı olduğu tesisler için en iyi seçeneği temsil eder. Yalnızca kılavuz oluklu sıyırıcı yollarında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Gübre; sıyırıcının her iki yanında eşit olarak dağılmasa bile, kılavuz oluklu sıyırıcı yollarında kullanılan çekme kolu sıyırıcının istikrarlı çalışmasını sağlar.

 

 

İki yönlü V şeklinde sıyırıcı

V şeklinde sıyırıcının çift yönlü seçeneği, gübre çukuru ahırın ortasına yerleştirildiğinde, sıyırıcı yol başına tek bir sıyırıcı bıçağının kullanılmasını mümkün kılar.

 

Acil Yardıma mı İhtiyacınız var?

Detaylı Soru, Öneri ve Talepleriniz için Lütfen İletişime Geçiniz...

TOP