FORGOT YOUR DETAILS?

MONOBOX – SÜT SAĞIM ROBOTU

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt sağım robotunun büyük avantajlarını profesyonel süt üreticilerine sunar. Aynı zamanda kompakt box tasarımı sayesinde ahır içinde esnek konumlandırma imkanı sağlar. Bu sayede gerek yeni inşaa edilecek ahırlara gerekse mevcut ahırlara kolayca adapte edilebilir. Monobox ile yüksek kalitede süt üretiminin yanı sıra üst düzeyde meme hijyeni ve ideal bir sağım rutinine ulaşılır. Ayrıca Monobox robot sağım sistemi, yüksek inek konforu için tasarlanmış dizaynı sayesinde, sizin için her bir ineğin sağlıklı, üretken ve karlı olmasını sağlar.

Mükemmel ve en hızlı süt sağım robotu

MonoBox; daha sağlıklı ve stressiz inekler ile, daha çok süt üretiminizi sağlar.

Satışa sunulan diğer tüm otomatik robot sağım sistemlerinin aksine, MonoBox, “Inliner Everything” “Herşey Başlığın İçinde” teknolojisiyle ineklerinize ve size ayrıcalık tanıyor. Baştan sona tüm sağım süreci (başlık takma, meme temizliği, meme masajı, ön sağım, sağım ve sağım sonrası daldırma meme dezenfeksiyonu ), tek bir işlemde ve her bir meme çeyreği için ayrı ayrı başlık kadehleri içinde full otomatik olarak yapılır.

Tüm sağım sürecinin her bir meme çeyreği için ayrı başlık kadehlerinin içerisinde olması, meme çeyrekleri arasında olası çapraz kontaminasyonu (bulaşma) ortadan kaldırdığı gibi aynı zamanda süt sağım hızını dolayısı ile süt sağım robotunun gün içerisindeki sağım kapasitesini de artıran bir önemli bir etkendir. Ek olarak; TOF “Time of Flight” kamera teknolojisi, saniyeler içinde başarılı başlık takma işlemini garanti altına alır.

Inliner Everything Teknolojisi Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın...

MonoBox süt sağım robotu ile A kalite hijyenik süt sağımı

MonoBox süt sağım robotu, kullandığı teknolojik ekipmanlar sayesinde birinci sınıf hijyenik süt sağımınıza olanak sağlar. MonoBox ile sağılan sütün kalitesi Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (US FDA) tarafından tescillendi. MonoBox, US FDA tarafından A kalite süt üretimi için akreditasyonu tamamladı.

Amerika Gıda ve İlaç Dairesi MonoBox Süt Kalitesi Akreditasyonu...

Sağlıklı inekler, üst düzey meme koruma

Önleyici sağlık yönetimi sayesinde, MonoBox robot sağım sistemi ile daha sağlıklı ineklere sahip olursunuz.

Monobox Süt Akış Sensörü

QHM² “Quarter Health Milking Monitoring” teknolojisi; süt sağım işlemi esnasında, ineğinizden sağılan sütün renk, iletkenlik, sıcaklık, süt akış hızı ve süt verimi gibi değerleri her bir meme çeyreği için izler ve ölçer. Her bir meme çeyreğinden sağılan sütün akış hızı ölçülür, sütü biten meme çeyreğinin sağımı durdurularak kör sağımın önüne geçilir.

Sağım esnasında, robot kolu ve sağım başlığı serbest bir şekilde askıda kalır ve ineğin doğal hareketlerine kolayca adapte olarak memeye gereksiz bir baskı uygulamaz. Bu özellik sayesinde, hızlı ve doğal süt akışının yanı sıra meme sağlığına katkıda bulunulur.

İneklerinizden ölçülen verilerdeki önemli değişiklikler sürü yönetim yazılımı tarafından değerlendirilir ve verilere dayanarak inek hastalıklarını erken tespitini mümkün kılar.

Sürü Yönetimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın...

Her türlü ahır mimarisine uygun en iyi çalışma ortamı; İnekleriniz ve sizin için maksimum konfor

Esnekliği sayesinde, MonoBox süt sağım robotu her türlü ahır mimarisine hatta mevcut ahırlarınıza da çok kolay entegre edilebilir. Kompakt ve açık tasarımı ineklerinize yüksek hayvan konforu sağlar. Sakin, rahat ve huzurlu bir ortamda inekleriniz; beslenme, dinlenme ve sağım ritimlerini çok çabuk bulurlar.

Ahırınızda, ister ayırıcı kapılar yardımıyla yönlendirmeli hayvan trafiği, isterseniz serbest inek trafiğini uygulayabilirsiniz. Opsiyonel olarak ayırıcı kapılarla hasta hayvanlarınızı revire otomatik yönlendirebilirsiniz. Böylece günlük sürü yönetimi işlerinizi, rahat ve kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Monobox Serbest Hayvan Trafiği

Her ineğinizin açıkça görülür olması ve memelere kolay erişim sayesinde veterineriniz istediği an sağım işlemine kolayca müdahale edebilir. İneği box içinde tutup, gerekli veterinerlik işlemini gerçekleştirebilir.

Darbelere dayanıklı LED aydınlatma tam görünürlük için ineğin memelerini aydınlatır. “special-need cows” özel ilgiye muhtaç ineklerinizi hiç olmadığı kadar rahat ve etkin şekilde yönetebilirsiniz.

Ahır İçi Hayvan Trafiği Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın...

Kesintisiz karlı süt üretimi

MonoBox süt sağım robotu’nun üstün sistem güvenilirliği ve performansı, etkin inek trafiği ve kesintisiz süt üretimi sağlar.

Monobox Manuel Müdehale

Geniş giriş kapısı, her ineğinizin başlık takma işlemi için ideal konuma getirilmesi için tasarlanmıştır. Kapı kapandığında, en iyi ve rahat sağım pozisyonu için ineğinizin boyuna göre yemlik otomatik olarak konumlandırılır ve box’ın boyu her bir ineğinize özel optimum ayarlanır. Ahır mimarinize bağlı olarak, inekleriniz düz veya yanlamasına ahıra geri dönerler.

Sağım başlığını otomatik ve hassas bir şekilde takmak için, sağım kolundaki TOF (Time of Flight) kamera, ineklerinizin memelerinin konumunu ve şeklini tespit eder. İleri teknoloji TOF “Time of Flight” kamera prensibi, saniyeler içinde başarılı başlık takma işlemini garanti altına alır.

Sürünüze yeni katılan inekler veya yeni doğum yapan düvelerinizin alışma sürecinde, sağıma müdahale etmek isteyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda MonoBox’ın benzersiz tasarımı sayesinde sağıma manuel müdahale her zaman mümkündür. Bu özellik sayesinde, genç düveleriniz bile otomatik sağıma hızla alışır. Sizin ve ineğiniz için gereksiz stresin önüne geçilir.

Uzun vadeli ortaklık, sizi anlayan teknik servis

Değişen ve büyüyen ihtiyaçlarınızı karşılamak için, sertifikalı ŞENAPA GIDA uzmanları sizlerle yan yana çalışır. ŞENAPA GIDA ailesi olarak, karlılığı ve birlikte büyümeyi sağlamak için el ele çalışmamız gerektiğinin de farkındayız. Güvenilir, müşteri odaklı ŞENAPA GIDA uzmanları sürü yönetimi danışmanlığı, çiftlik yönetim optimizasyonu dahil olmak üzere size zamanında kesintisiz 7/24 teknik servis hizmeti sunar.

Sağım Robotu Yönetimi FarmView 2.0

Teknik servis hizmeti ve bakım söz konusu olduğunda, MonoBox size huzur verir. MonoBox’ın sağlam ve kanıtlanmış sağım teknolojisi maksimum performansı ve en uzun çalışma süresini size garanti eder. MonoBox tasarımı, sağım esnasında bakım parçalarına doğrudan erişimine olanak sağlar, bakımı kolay ve hızlı hale getirir. Yenilikçi bakım kitleri ve modüler sistem, sağıma ara vermeden bakımı gerçekleştirmemizi sağlar.

FarmView 2.0 online yazılımı, MonoBox’larınızın performansıyla ilgili sizlere detaylı bilgi verir ve aksaklıklar hakkında anında sizleri ve bizleri online bilgilendirir. Potansiyel optimizasyon alanları ŞENAPA GIDA tarafından uzaktan tespit edilir ve gelişmiş bir stratejik çözüm geliştirmek için temel oluşturur. FarmView 2.0 online yazılımı ile, MonoBox’ın tüm yeteneklerini kullanmanın ve en hızlı müdahale süresinin avantajlarını yaşarsınız.

Sağım Robotu Yönetimi FarmView 2.0 Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın...

Süt sağım robotu sistemleri arasında en düşük işletme maliyetleriyle karlı yatırım

Mimimum elektrik, su, deterjan tüketimi ve düşük bakım maliyeti sayesinde çiftliğinizde MonoBox süt sağım robotu ile maksimum karlılık sağlarsınız.

Monobox Düşük Maliyet

Akıllı otomatik yıkama sistemi, enerji tasarruflu ünitelerle donatılmış elektrik motorları ve akıllı sensörler sayesinde, MonoBox robot sağım sistemi diğer rakiplerine göre çok daha az elektrik, su ve deterjan tüketir, bu durum sizin işletme maliyetinizi düşürür, karlılığınızı artırır. Aynı zamanda, sisteme entegre sayaçlar sayesinde tüketimleriniz şeffaf bir şekilde size sunulur. Dilediğiniz zaman tüketimlerinizi analiz edip, verimliliğinizi kendiniz kontrol edebilirsiniz. Geçmiş tüketim değerleri ile veya diğer işletmelerle kendi performansınızı karşılaştırabilirsiniz. MonoBox, ihtiyaç duyulan kadar sarf malzemesi tüketerek, sizin karlılığınızı artırır.

MonoBox, yenilikçi servis bakış açısı ve küçük ölçekli sistem bileşenleri sayesinde rakiplerine göre en düşük servis, bakım maliyetine sahiptir. Bakım anlaşmaları sayesinde, bakım maliyetlerinizi hesaplayabilir ve zamanlarını belirleyebilirsiniz.

Acil Yardıma mı İhtiyacınız var?

Detaylı Soru, Öneri ve Talepleriniz için Lütfen İletişime Geçiniz...

TOP