FORGOT YOUR DETAILS?

GENÇ HAYVAN BESLEME

Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. ŞENAPA GIDA ’nın genç hayvan besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanların en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Manuel veya otomatik yemleme – süt, mama veya konsantre besleme – hangi ürün konseptinin genç hayvanlarınız için en uygun olduğuna karar vermeniz yeterli.

Verimli buzağı yetiştirme, bir çiftliğin başarısı için temel faktörlerden biridir. Hassas yönetim ve maliyet odaklı bakış açısı, işinizi son derece verimli hale getirir: Doğru buzağı besleme sayesinde her yeni nesil ile birlikte karlılığınızı artırabilirsiniz.

Pek çok açıdan gelişme olasılığı

Genellikle bakteriyel ve viral enfeksiyonlar, bağırsak ve solunum yolu hastalıklarını tetikler ve buzağı kayıplarına neden olur. Öte yandan, uygun adımlar atarak enfeksiyon riski önemli ölçüde azaltılabilir: Yüksek nem, zararlı gazlar, cereyan veya aşırı nüfus yoğunluğu gibi tipik barınak problemlerini genç hayvanlara uygun mimari tasarımlarla azaltılabilir.

Farklı büyüme evrelerine göre ayarlanmış genç hayvan besleme stratejileri genç hayvanların doğal dirençlerini güçlendirir ve bağışıklık sistemlerini geliştirir ve genel sağlık yönetimini optimize eder.

Zindelik – bir kalite özelliğidir sihirli bir sözcük değil

Genç hayvan bakımında, özellikle bilinçli hedefe yönelik besleme yönetimi ilk doğuma kadar uzun bir süreyi kapsar. Verimliliğin bir göstergesi olarak, iyi durumdaki bir genç hayvan için günlük ağırlık artışı iyi bir işarettir.

İyi bir besleme yönetimi, maliyetleri düşüren, erken ilk sağlıklı doğumla ve uzun vadede en iyi sonuçları elde eden süt inekleriyle sonuçlanır.

  • Çok iyi üretkenlik oranı
  • Yüksek süt üretimi
  • Yaşam boyu yüksek performans

Acil Yardıma mı İhtiyacınız var?

Detaylı Soru, Öneri ve Talepleriniz için Lütfen İletişime Geçiniz...

TOP