FORGOT YOUR DETAILS?

DAİRYPLAN – SÜRÜ YÖNETİM YAZILIMI

Yeni üreme yönetimi araçları ile sürü yönetim sistemi ve yazılımı

DairyPlan C21 yazılımı ile birlikte sürünüzü daha verimli yönetebilirsiniz. Geleceğinizi şekillendirecek önemli verilerin hepsini DairyPlan ile kontrol edebilirsiniz.

Başarılı ve profesyonel bir şekilde süt üretmek için, tüm belirleyici faktörlerin farkında olmalısınız ve kontrol altında tutmalısınız. Süt üretimini, gebelik oranlarını, beslenmeyi ve inek sağlığını planlarken, uygularken ve izlerken, güvenilir kaynaklardan ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir. Daha sonra, bu verileri analiz edebilir ve bunları sisteminize en iyi şekilde entegre edebilirsiniz. Böylece, doğru zamanda doğru kararları alabilirsiniz.

Zamandan tasarruf sağlayarak katma değer üretebilirsiniz: Sürü yönetim yazılımı ve sistemi’nde yer alan pek çok görevi güvenilir bir şekilde otomatikleştirebilirsiniz.

DairyPlan C21 sürü yönetim yazılımı ve sistemi; modüler tasarımı sayesinde her ölçekteki çiftlikte, çiftliğe ve özel taleplerinize göre ayrı ayrı ayarlanabilen esnek bir çözümdür.

Bir bakışta avantajları:

 • Tüm hayvan ve üretim verilerini sunan merkezi sürü yönetimi
 • Sağım, buzağılama, beslenme ve hayvan sağlığı için yönetim fonksiyonları
 • Grafikler veya tablolar şeklinde geniş kapsamlı ve bireysel değerlendirmeler ve analizler
 • G21 ve S21 olarak keçi veya koyunlar için de kullanılabilir.

Etkili sürü yönetimi için, sistem çözümünde en önemli bileşenler; kapsamlı süt yönetimi sistemi, bireysel hayvanların güvenilir tanımlanması, otomatik besleme, AutoSelect ve FeedSelect tarafından hayvanların ayrılması-sınıflandırılması ve otomatik kızgınlık tespitidir.

Sistemin temel bileşeni DairyPlan C21 sürü yönetim yazılımıdır: her ölçekteki sürü için kullanıcı dostu ve anlaşılması kolay bir program. Tek bir bakışla, her bir ineğin verimi ve davranışının tam bir resmini elde edersiniz. Yazılım, sürünüzdeki süt verimi, buzağılama, sağlık ve yem tüketimiyle ilgili ayrıntılar sağlar.

Tek tek hayvanlar, gruplar ve sürü için net değerlendirmeler, erken eylemin temelini oluşturur. Bu nedenle hayvanlarınızın sağlığı sürekli bir önceliğe sahiptir. DairyPlan C21, üst düzey performans ile kötü performans arasında sayısız izleme ve alarm fonksiyonları aracılığıyla bireysel hayvan bakımı ile birlikte en uygun verimin yolunu size gösterir.

Eksiksiz bir hayvan sağlık yönetimi için DPVet

Verimli bir süt çiftliği, sağlıklı hayvanlara ihtiyaç duyar. Hastalıkların erken teşhisi, bu nedenle, ciddiye alınması gereken günlük işlerinizin bir parçasıdır. Hayvan verilerindeki sapma analizleri veya uygulanan tedavilerin başarısını DPVet ile yönetebilirsiniz. DPVet ile birlikte DairyPlan C21 medikal envanter stoklarınızı ISO 9002′ standartına uygun olarak tutar.

Hayvan sağlık yönetiminin ve hastalıkların tedavilerinin bu şekilde kapsamlı otomasyonu, mümkün olan en az eforla ineklerinizden maksimum verim almanızda size destek olur

 1. Veteriner işleminin seçimi
 2. Hayvan Kimliği alanı – tek veya toplu giriş yapılabilir
 3. Planlanan veya gerçekleştirilen veteriner eylemlerini gösterir
 4. Tarih – Takip eden ilgili işlemleri hesaplamak için
 5. Pozitif ya da negatif sonuç
 6. Durum ve grup numarası “Diğer değişiklikler” alanında yeniden belirlenebilir

 

 

 

DMS 21 buzağılama yönetimi

DairyPlan C21’in bir özelliği de “akıllı” tohumlama çizelgesi: geleneksel tohumlama çizelgesinin başarılı bir şekilde dönüştürülmesi – duvardan ekrana taşınması.

Grafiğin mükemmel basitliği ve netliği buzağılama yönetiminizi optimize etmek için ihtiyaç duyduğunuz cevapları hızla bulmanıza yardımcı olur:

 • Hangi ineğimi ne zaman kuruya çekmeliyim
 • Hangi ineğimin gebelik testini ne zaman yapmalıyım
 • Hangi ineğim hangi durumda
 • ve diğer bir çok soru

Bir bakışta tohumlama çizelgesinin avantajları:

Grafiksel özellikler tüm hayvan verilerini bir ekranda görmenizi sağlar

 • Her bir ineğinizin laktasyon durumuna hızlı bakış (çizelgede konum)
 • Kızgınlık gösteren inekleriniz için yanıp sönen semboller
 • Noktalarla gösterilen tohumlama sayısı
 • Sembol renkleri her bir ineğinizin durumunu gösterir (boş, gebe, …)

 

 

DPSingle ile bilgisayar tabanlı otomatik sürü yönetimi

Tanımlama sistemi, her bir ineğin verilerinin otomatik kaydı ve verilerin işlenmesi için gereklidir. Verilerin otomatik analizi sonucu, düşük süt verimi ve yüksek iletkenlik özelliklerine sahip olan inekleriniz, örneğin şüpheli mastitis olarak otomatik olarak görüntülenir.

 1. Hayvanın temel verileri
 2. Mevcut laktasyon hakkında bilgi
 3. Ölçüm sonuçlarının grafik gösterimi (bu durumda: çok az süt ve iletkenlik çok yüksek)
 4. Mevcut tüm hayvan verileri
 5. “DPTableGraph” – verilerin grafiksel gösterimi
 6. “DPVet” i çağırın – hayvanlara ait veterinerlik verilerini girmek veya analizi için
 7. Ana menüyü çağırın

 

DPSingle ile örneğin, süt veriminin düşük, sütteki iletkenliğin yüksek olan ve mastitis olduğundan şüphelenilen hayvanları otomatik olarak saptanır. Size hayvanlarınızla ilgili temel veriler sunar. Mevcut laktasyon ile ilgili önemli bilgiler, sürekli olarak bir bakışta ve hatta grafik biçimde sağlanmaktadır.

Acil Yardıma mı İhtiyacınız var?

Detaylı Soru, Öneri ve Talepleriniz için Lütfen İletişime Geçiniz...

TOP