FORGOT YOUR DETAILS?

BUZAĞI SÜTÜ ULTRAVİYOLE PASTÖRİZATÖRÜ – UVPURE

Buzağı sütünü arındırmak hiç bu kadar etkili olmamıştı

Buzağılar, her süt çiftliğinin başarılı bir geleceği için potansiyeldir. Doğumdan itibaren güçlü, yüksek performanslı hayvanlarla sağlıklı büyüme garanti altına alınmalıdır. Buzağı besleme için kullanılan süt, yenilikçi UVPure süt pastörizatörü sistemi sayesinde mükemmel oranda istenmeyen bakterilerden arındırılır. Ultraviyole ışığı sütteki değerli besleyicileri etkilemeden sütün içindeki kötü bakterileri ortadan kaldırır. UVPure’nin etkileyici özelliklerinden biri, sistemin, hijyenik buzağı sütünü nazik bir şekilde hazırlama yeteneği ve aynı zamanda işlem için çok az enerji tüketmesidir. Besin değeri yüksek süt, buzağılarınıza mükemmel bir başlangıç ve sağlıklı bir gelecek sunar. Besin değeri yüksek süt ile beslenen buzağılar, daha hızlı ve sağlıklı büyür, dolayısıyla çiftliğinizin karlılığı artar.

Tüm sağım sürecinin her bir meme çeyreği için ayrı başlık kadehlerinin içerisinde olması, meme çeyrekleri arasında olası çapraz kontaminasyonu (bulaşma) ortadan kaldırdığı gibi aynı zamanda süt sağım hızını dolayısı ile süt sağım robotunun gün içerisindeki sağım kapasitesini de artıran bir önemli bir etkendir. Ek olarak; TOF “Time of Flight” kamera teknolojisi, saniyeler içinde başarılı başlık takma işlemini garanti altına alır.

Mükemmel beslenme – saf sağlık

Buzağı besleme sisteminize sorunsuz bir şekilde entegre olan güvenilir teknoloji ile birlikte buzağı yetiştirme sistemini kurabilirsiniz. Her bir arındırma işleminde UVPure’a güvenebilirsiniz. Arındırma işlemi tamamen otomatiktir ve işlenen miktara bağlı olarak çok kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Süt, buzağılar için doğru besleme sıcaklığına kadar da ısıtılabilir. Böylece hijyenik, besin değeri bakımından zengin olan süt, buzağılar için doğrudan dağıtılır: İster MilkBuggy gibi bir mobil arabayla ister DairyFeed J otomatik buzağı besleme robotu aracılığıyla. Doğru zamanda sağlıklı beslenme !

Işıklar açılıyor, mikroplar kaçışıyor

ŞENAPA GIDA ’nın sunduğu UVPure süt pastörizatörü, buzağı ömrünün ilk birkaç gününde mükemmel süt kalitesini sağlamak için UV (ultraviyole) ışığının anti bakteriyel etkilerinden yararlanır. Ultraviyole ışığı, süt içinde bulunan bakteri hücrelerine nüfuz eder, DNA bağlarını parçalar, çoğalma ve büyüme yeteneklerini ortadan kaldırır. Patojen yok, hastalık riski yok: Sürüdeki en yeni üyelere güçlü bir gelecek sağlanır!

Büyümenin saf keyfi

UVPure süt pastörizatörü çok sayıda fayda sağlar: Her şeyden önce; vitaminler, proteinler ve koruyucu immünoglobülin bozulmadan kalır. Yararlı patojen içeren süt veya kolostrum, hayvanın bağışıklık sistemini kalıcı olarak güçlendiren besin değeri yüksek olağanüstü bir beslenme kaynağıdır. Ayrıca, yenilikçi ultraviyole süt arındırma sistemi, ısıl pastörizasyon gibi diğer işlemlerle karşılaştırıldığında, gerek zaman gerekse düşük elektrik tüketimi açısından avantajları vardır. Çevre dostu ultraviyole süt arındırma işlemi aynı zamanda sütün alternatifi olan diğer besinlerin tüketilmesinin önüne geçerek, maliyet avantajı doğurur. UVPure ile çiftliğinize değer ve karlılık katarsınız.

Her ineğinizin açıkça görülür olması ve memelere kolay erişim sayesinde veterineriniz istediği an sağım işlemine kolayca müdahale edebilir. İneği box içinde tutup, gerekli veterinerlik işlemini gerçekleştirebilir.

Darbelere dayanıklı LED aydınlatma tam görünürlük için ineğin memelerini aydınlatır. “special-need cows” özel ilgiye muhtaç ineklerinizi hiç olmadığı kadar rahat ve etkin şekilde yönetebilirsiniz.

Her zaman mükemmel hijyen

UVPure, buzağılara daima yeterli miktarda sütün sağlanabilmesi için, kendini otomatik olarak bir sonraki işleme için hazırlar. Bir parti süt arındırıldıktan sonra, tek bir tuşla üç aşamalı otomatik yıkama sistemi başlatılır. Süt haznesinin içinde sprey bilyası tekniğini kullanan ve kendini kanıtlanmış temizleme teknolojisi her zaman mükemmel hijyeni garanti eder. Buzağıların herhangi biri huzursuz olmadan, tüm sistem bir sonraki süt için hazırdır!

Bir bakışta UVPure kullanmanın faydaları

  • Ultraviyole ışınları vasıtasıyla patojenlerin eliminasyonunu sağlayarak verimli buzağı sütü arındırma
  • Buzağı besleme maliyetlerinde ve iş gücünde tasarruf
  • Isıl pastörizasyon işlemlerinin aksine; faydalı vitaminler, proteinler ve koruyucu immünoglobülin pastörizasyon sonunda sütün içinde kalır.
  • Çok düşük enerjiyi kullanarak verimli ve hızlı buzağı sütü hazırlama
  • Kolay kullanım: Tamamen otomatik hazırlama ve temizleme işlemleri
  • Otomatik buzağı besleme sistemleri ile hızlı ve kolay entegrasyon

Acil Yardıma mı İhtiyacınız var?

Detaylı Soru, Öneri ve Talepleriniz için Lütfen İletişime Geçiniz...

TOP