FORGOT YOUR DETAILS?

AHIR İKLİMLENDİRME

Ahır içinde iyi bir iklim, yüksek inek konforu için temel bir gerekliliktir. Ve işe yarıyor. Yaz ve kış aylarında hem süt verimi artışı sağlar hem de enerji ve havalandırma maliyetlerini düşürür. Ahır iklimlendirme ve havalandırma fanı sistemleri ile süt verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Toplam çözüm sağlayıcı olarak, ŞENAPA GIDA, basit ancak iyi düşünülmüş çözümleri kullanarak ahırlarınızın iklimini iyileştirmek için denenmiş ve test edilmiş sistemler sunar. Bu amaçla, iklimlendirme otomasyonu, havalandırma sistemleri ve düz, eğimli çatılar veya doğrudan yem alanının üstüne çeşitli fan çözümleri tasarlanır.

Ek olarak, ahırlarınıza en uygun perde sistemlerini de ŞENAPA GIDA ürün ailesinde bulabilirsiniz. Tek bir çözüm ortağından iyi bir ahır iklimi için gereken tüm çözümleri bulabilirsiniz.

 

Ahır havalandırması için sirkülasyon fanları

Yüksek bir süt verimi üretmenin başlıca faktörlerinden biri, ahır içindeki yaşam koşullarıdır: İnek konforu yüksek kalitede süt üretmede anahtar rol oynamaktadır. Dolayısıyla, uygun perdeler ve havalandırma delikleri ile istikrarlı bir ahır iklimi korumak kesinlikle şarttır.

İneklerin sağlığını korumak ve sıcak yaz günlerinde yem alımını doğru seviyede tutmak için hava sirkülasyon fanları çok daha önemli hale gelmiştir. ŞENAPA GIDA, sağlıklı bir iklimlendirme ve yüksek verim elde etmenize yardımcı olmak için farklı tasarımlarda güçlü ve sessiz fan çözümleri sunar.

Standart sirkülasyon fanları genellikle 15-18 metre arayla yerleştirilir. Bu fanların zemin seviyesinden en az 2.50 metre yüksekte olması gerekir.

Siklon fanlar yatay olarak ya da hafif bir açıda monte edilir. Bu sistem neredeyse rüzgarın hiç olmadığı ortamlarda kullanılır. Siklon fanlar, ahırın alt yarısındaki rutubeti azaltmak ve ahır içindeki havayı karıştırmak için kışın da kullanılır.

Daha fazla serinlik için ya da havanın çok kuru olduğu durumlarda ahır için fıskiye sistemi de yerleştirilebilir.

 

Ahırınızın için perde çözümleri

Yazları çok sıcak geçtiğinde inekleriniz sıcak stresine girer ve süt verimlerinde %30-40 civarında azalma görülür. Çok soğuk geçen kış mevsiminde de hayvanlarınızı aşırı soğuktan korumanız gerekebilir. Toplam çözüm yönetimi sunan ŞENAPA GIDA’nın perde sistemleri ile çiftliğinizin yapısına uygun çözümler sağlayabilir, ineklerinizin konforunu ve süt verimliliğinizi artırabilirsiniz.

 

Lumitherm: Lumitherm perde; ışığı, havayı ve izolasyonu birleştiren yan duvar havalandırma sistemidir. Lumitherm yarı şeffaf bölmelerden oluşan pvc malzemeden oluşur. Birkaç bölme bir bölmeyi oluşturur ve her bölme birbirine bağlıdır. Fanlar bölmeleri şişirir. Bölmelerin şişirilmesiyle ahıra daha fazla hava girebilir.

Lumitherm mekanik hareketli parçalara sahip olmadığından dolayı sessiz çalışır ve sağlamdır. Lumitherm aynı zamanda iyi bir yalıtkandır. Ahırlarınızdan hem aşırı soğuğu hem de aşırı sesi uzak tutar.

Lumitherm hava istasyon bilgisayarı hava girişi sıcaklığına (ahırın içindeki), rüzgar yönüne, rüzgarın hızına ve yağışa bağlı olarak havalandırmayı ayarlar. Bir hava istasyonu bilgisayarına birkaç perde de bağlanabilir.

 

Flexwall: Ahırınızı rüzgardan, yağmurdan ve soğuktan korur. Optimum ahır iklimi oluşturmak için kısmen veya tamamen kapatılabilir. Flexwall perdesi dayanıklı alüminyum direklere sarılır.

Üst ve alt perde olarak ayrıldığı için, havayı kısmen veya tamamen dış havaya bağlı olarak kapatabilirsiniz. Flexwall, tamamen kapatıldığında güçlü rüzgarlardan ve yağmura karşı güvenilir koruma sağlar.

Yüksek güneş koruma faktörü ile takviyeli yarı saydam vinil kullanır.

Acil Yardıma mı İhtiyacınız var?

Detaylı Soru, Öneri ve Talepleriniz için Lütfen İletişime Geçiniz...

TOP